📣 DARMOWA DOSTAWA 📦

DLA ZAMÓWIEŃ OD 300 zł - InPost KURIER

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Kurier ) już od 300,00 zł.

Przylepiec to plaster bez opatrunku. Najczęściej kupuje się go w wersji na rolce do cięcia. Podstawowym zastosowaniem przylepca jest przytrzymanie opatrunku na właściwym miejscu. Różne rodzaje przylepców wykorzystuje się do odmiennych rodzajów opatrywania ran. Podstawową wersję stanowi przylepiec włókninowy. Wykonany jest on z prasowanych pod dużym ciśnieniem włókien, dzięki czemu nie występuje efekt snucia się i strzępienia, co znacznie ułatwia gojenie się ran i pozwala na uniknięci podrażnień mechanicznych.

Włókninowe

Przylepiec włókninowy Matopat Soft na rolce 1,25cm x 5m Przylepiec włókninowy Matopat Soft na rolce 1,25cm x 5m
Producent: Matopat
Cena: 2,60 zł (netto: 2,41 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
SOFTmed ™ - Przylepiec włókninowy chirurgiczny 1,25cm x 5m - 1 szt. SOFTmed ™ - Przylepiec włókninowy chirurgiczny 1,25cm x 5m - 1 szt.
Producent: Trans-Med
Cena: 0,79 zł (netto: 0,73 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
SOFTmed ™ - Przylepiec włókninowy chirurgiczny 1,25cm x 5m - 24 szt. SOFTmed ™ - Przylepiec włókninowy chirurgiczny 1,25cm x 5m - 24 szt.
Producent: Trans-Med
Cena: 14,40 zł (netto: 13,33 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
SOFTmed ™ - Przylepiec włókninowy chirurgiczny 5cm x 5m - 1 szt. SOFTmed ™ - Przylepiec włókninowy chirurgiczny 5cm x 5m - 1 szt.
Producent: Trans-Med
Cena: 2,60 zł (netto: 2,41 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
SOFTmed ™ - Przylepiec włókninowy chirurgiczny 5cm x 5m - 6 szt. SOFTmed ™ - Przylepiec włókninowy chirurgiczny 5cm x 5m - 6 szt.
Producent: Trans-Med
Cena: 14,00 zł (netto: 12,96 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
SOFTplast Przylepiec włókninowy 2,5cm x 5m - 1 szt. SOFTplast Przylepiec włókninowy 2,5cm x 5m - 1 szt.
Producent: ZARYS
Cena: 1,10 zł (netto: 1,02 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
SOFTplast Przylepiec włókninowy 2,5cm x 5m - 12 szt. SOFTplast Przylepiec włókninowy 2,5cm x 5m - 12 szt.
Producent: ZARYS
Cena: 11,50 zł (netto: 10,65 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
SOFTplast Przylepiec włókninowy 2,5cm x 9,14m - 1 szt. SOFTplast Przylepiec włókninowy 2,5cm x 9,14m - 1 szt.
Producent: ZARYS
Cena: 1,80 zł (netto: 1,67 zł )
szt.
zobacz więcej
SOFTplast Przylepiec włókninowy 2,5cm x 9,14m - 12 szt. SOFTplast Przylepiec włókninowy 2,5cm x 9,14m - 12 szt.
Producent: ZARYS
Cena: 19,80 zł (netto: 18,33 zł )
szt.
zobacz więcej

Przylepce włókninowe – zastosowanie

Plaster włókninowy może być stosowany do przytrzymywania dowolnego rodzaju opatrunków wykonanych np. z gazy jałowej. Jest jednocześnie solidny i delikatny – zastosowany klej nie podrażnia skóry i nie sprawia problemów przy usuwaniu. Oddychający materiał umożliwia skórze przeprowadzanie wymiany gazowej, przyspieszając tym samym proces gojenia i zmniejszając ryzyko nadmiernego przesuszania lub przeciwnie – zawilgocenia skaleczenia.

Dzięki swoim właściwościom, przylepce włókninowe stanowią standardowe wyposażenie apteczek pierwszej pomocy, niezbędnych w samochodzie, szkole czy zakładzie pracy. Zawsze warto mieć je pod ręką również w domu, gdzie dochodzi do większości drobnych skaleczeń.

Zaletą przylepca włókninowego jest możliwość jego zastosowania również w sytuacjach ekstremalnych – gdy trzeba szybko zabezpieczyć mocno krwawiącą ranę do momentu pojawienia się ratowników medycznych, gdy niezbędne jest unieruchomienie złamanej lub skręconej kończyny, albo gdy rozległość skaleczenia wymaga wykonania opatrunku złożonego z wielu gazików. Prowizoryczny opatrunek przytrzymany przylepcem można stworzyć również z czystych fragmentów ubrań – gdy ubytek krwi jest bardzo duży, ważniejsze jest jego zatamowanie, niż aseptyka.

Przylepce włókninowe na rolce

Zasada stosowania plastra włókninowego jest bardzo prosta: po oczyszczeniu i odkażeniu rany, przystępuje się do wykonania opatrunku. Można do tego celu użyć klasycznego plastra, jednak jeśli akurat nie mamy pod ręką odpowiedniego rozmiaru lub gdy skaleczenie jest rozległe, wówczas najlepiej zabezpieczyć je przy pomocy gazy. Do przytrzymania jej we właściwym miejscu służą różnej szerokości przylepce włókninowe na rolce. Nie trzeba nawet mieć przy sobie nożyczek – taki przylepiec można po prostu przedrzeć w dowolnym momencie.

Jeśli rana nie jest głęboka, wystarczy regularne przemywanie i odkażanie oraz wymienianie opatrunku. Odklejanie przylepca jest łatwe i nie powoduje bólu. Jeśli natomiast skaleczenie jest głębokie, mocno krwawi lub występuje dodatkowy wysięk – należy je zabezpieczyć opatrunkiem tymczasowym i skorzystać z pomocy lekarza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium