📣 DARMOWA DOSTAWA 📦

DLA ZAMÓWIEŃ OD 300 zł - InPost KURIER

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Kurier ) już od 300,00 zł.

Kaniula dożylna stanowi akcesorium medyczne, które zrewolucjonizowało praktykę medyczną. Wprowadzana jest ona do żyły obwodowej pacjenta, aby później możliwe było podawanie mu płynów bez konieczności wielokrotnego wkłuwania igły w żyłę. W naszej hurtowni medycznej Eplaster prezentujemy zarówno koreczki do kaniul, jak i kaniule – rozmiary tych wyrobów są zróżnicowane. Wśród dostępnych na stronie produktów można wymienić m.in. kaniule dożylne 17G czy 20G. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i złożenia zamówienia.

Kaniule

KD-FIX Kaniula (wenflon) 17G 1,5 mm x 45 mm - 1 szt. (biała) KD-FIX Kaniula (wenflon) 17G 1,5 mm x 45 mm - 1 szt. (biała)
Producent: KDM
Cena: 0,95 zł (netto: 0,88 zł )
szt.
zobacz więcej
KD-FIX Kaniula (wenflon) 17G 1,5 mm x 45 mm - 50 szt. (biała) KD-FIX Kaniula (wenflon) 17G 1,5 mm x 45 mm - 50 szt. (biała)
Producent: KDM
Cena: 43,80 zł (netto: 40,56 zł )
szt.
zobacz więcej
KD-FIX Kaniula (wenflon) 20G 1,1 mm x 32 mm - 50 szt. (różowa) KD-FIX Kaniula (wenflon) 20G 1,1 mm x 32 mm - 50 szt. (różowa)
Producent: KDM
Cena: 39,00 zł (netto: 36,11 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
KD-FIX Kaniula (wenflon) 20G 1,1 mm x 33 mm - 1 szt. (różowa) KD-FIX Kaniula (wenflon) 20G 1,1 mm x 33 mm - 1 szt. (różowa)
Producent: KDM
Cena: 0,90 zł (netto: 0,83 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
Koreczek Combi  do kaniul sterylny ZARYS - REF: KDKC - 1 szt. Koreczek Combi do kaniul sterylny ZARYS - REF: KDKC - 1 szt.
Producent: ZARYS
Cena: 0,39 zł (netto: 0,36 zł )
szt.
zobacz więcej
Koreczki Combi  do kaniul sterylne ZARYS - REF: KDKC - 100 szt. Koreczki Combi do kaniul sterylne ZARYS - REF: KDKC - 100 szt.
Producent: ZARYS
Cena: 34,00 zł (netto: 31,48 zł )
szt.
zobacz więcej

Kaniule dożylne - wenflony - co to jest?

Pojęcia wenflon oraz kaniula dożylna są używane zamiennie, kiedy wspominamy o niewielkiej rurce z zaworem na końcu. Warto jednak doprecyzować, co to jest kaniula. To akcesorium medyczne wykonane ze sztucznego tworzywa, umieszczane na metalowej igle, której ścięcie wystaje poza kaniulę. Wyposażone jest ono w specjalną komorę, która poprzez wypełnienie się krwią podczas wykonywania zabiegów sygnalizuje medykom, że kaniula znajduje się już w żyle pacjenta.

Co więcej, wlot do wstrzyknięć wenflonu posiada specjalną zastawkę umożliwiającą podawanie leków ze strzykawki – to rozwiązanie jest szczególnie cenione z uwagi na to, iż nie występuje tutaj konieczność odkręcania koreczka. Oprócz tego, kaniula dożylna charakteryzuje się końcówką z zamkiem, która umożliwia połączenie całości akcesorium z zestawem do infuzji. Ostatnim elementem wenflonu są natomiast skrzydełka. To właśnie one umożliwiają skuteczne przymocowanie całości do skóry. Podsumowując wyjaśnienie co to jest kaniula, stanowi ona rurkę umieszczaną tymczasowo w żyle przy pomocy stalowej igły. Mamy nadzieję, że dzięki takiemu zdefiniowaniu nie pojawią się już wątpliwości rodzaju „kaniula – co to jest?”.

Warto również wspomnieć, iż wyróżniamy różne kaniule – rozmiary tych wyrobów określane są poprzez specjalne oznaczenia skrótowe oraz barwy. Co ciekawe, do odmiennych zabiegów wykorzystuje się odrobinę inne kaniule. Kolory tego akcesorium wskazują przy tym na jego rozmiar, co jest ważne w szczególności wtedy, gdy występują nagłe sytuacje, podczas których personel medyczny musi podjąć działanie jak najszybciej. Kolorystyczne oznaczenia wenflonów wspierają medyków w szybkim określeniu średnicy oraz długości danej igły, aby móc przeprowadzić daną procedurę medyczną.

Kaniule (wenflony) w hurtowni medycznej Eplaster

Nasza hurtownia medyczna Eplaster oferuje wysokojakościowe kaniule dożylne – są one niepirogenne i nietoksyczne. Wśród asortymentu można wyróżnić wenflony wyprodukowane przez niemiecką firmę KD Medical, która zaopatruje wiele placówek medycznych i cieszy się zaufaniem klientów na rynku międzynarodowym. Oferuje on niezawodne kaniule – kolory tych wyrobów są zróżnicowane.

Jeśli chodzi o prezentowane w tej kategorii kaniule, rozmiary dostępne na stronie obejmują:

  • kaniule dożylne różowe – 20G – o wymiarach 1,1mm x 33mm, co stanowi standardowy rozmiar wykorzystywany przy zdecydowanej większości infuzji,
  • kaniule dożylne białe – 17G – o wymiarach 1,5mm x 45mm, które używane są przy rutynowych transfuzjach krwi i płynów, dożylnym żywieniu, resuscytacji płynowej u pacjentów po wypadkach czy poddawanych operacji. Personel medyczny wybiera je, kiedy dane płyny należy podać najszybciej, jak to możliwe.

Co ważne, w naszym asortymencie znajdują się kaniule dożylne posiadające łącznik Luer-Lock. Pozwalają one na skuteczne zabezpieczenie kaniuli między innymi przed wysączeniem się krwi. Warto również wspomnieć o akcesorium, takim jak koreczki do kaniul sterylne – służą one uszczelnianiu wszystkich typów złączy Luer-Lock. Ich konstrukcja pozwala na bezpieczne zamknięcie standardowego wejścia.

Kaniula dożylna to jeden z wielu produktów oferowanych przez naszą hurtownię medyczną Eplaster. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się artykułami medycznymi prezentowanymi na tej stronie oraz w pozostałych kategoriach. Zapraszamy do składania zamówień! Zapewniamy najwyższą jakość w atrakcyjnych cenach. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl