📣 DARMOWA DOSTAWA 📦

DLA ZAMÓWIEŃ OD 49 zł - ORLEN Paczka

DLA ZAMÓWIEŃ OD 300 zł - InPost KURIER

POLECANE DLA CIEBIE
Staza gumowa bezlateksowa,  rolka perforowana - 25 szt.
Staza gumowa bezlateksowa, rolka perforowana - 25 szt.

13,50 zł

12,50 zł

szt.
Staza taktyczna - opaska uciskowa CAT - 1 szt.
Staza taktyczna - opaska uciskowa CAT - 1 szt.

49,90 zł

46,20 zł

Staza automatyczna opaska uciskowa 45cm x 2,5 cm
Staza automatyczna opaska uciskowa 45cm x 2,5 cm

5,99 zł

5,55 zł

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN Paczka (1-2 dni robocze)) już od 49,00 zł.

Stazy (Opaska uciskowa)

W ofercie hurtowni medycznej Eplaster możecie zamówić dwa rodzaje opasek uciskowych – automatyczna staza uciskowa oraz staza gumowa bezlateksowa. Stosowane podczas pobierania krwi ułatwiają cały proces, uwzględniając przy tym komfort wszystkich pacjentów, a zwłaszcza tych najmłodszych. Profesjonalne stazy uciskowe pozwalają w szybki i prosty sposób odnaleźć idealne miejsce do wkłucia igły z wenflonem. Wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem pasek uciskowy sprawi, że żyły staną się lepiej widoczne, co ma szczególne znaczenie dla przebiegu czynności medycznych. Dotychczasowy problem z widocznością żył zostanie wyeliminowany już raz na zawsze, a wy za pomocą kilku kliknięć zaopatrzycie każdą placówkę medyczną w najwyższej klasy akcesoria wykorzystywane na co dzień. Opaski uciskowe, które znajdziecie właśnie u nas, to wyroby renomowanych producentów. 

Pasek uciskowy w wersji jednorazowej bądź wielorazowej to podstawowy element wyposażenia gabinetów lekarskich i oddziałów szpitalnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Stazy (opaski uciskowe)

Staza taktyczna - opaska uciskowa CAT - 1 szt. Staza taktyczna - opaska uciskowa CAT - 1 szt.
Producent: tymczasowy
Cena: 49,90 zł (netto: 46,20 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
Staza automatyczna opaska uciskowa 45cm x 2,5 cm Staza automatyczna opaska uciskowa 45cm x 2,5 cm
Producent: tymczasowy
Cena: 5,99 zł (netto: 5,55 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
Staza gumowa bezlateksowa,  rolka perforowana - 25 szt. Staza gumowa bezlateksowa, rolka perforowana - 25 szt.
Producent: Neomed
Cena: 13,50 zł (netto: 12,50 zł )
szt.
zobacz więcej

Opaski uciskowe

Pobieranie krwi z reguły nie kojarzy się z czymś przyjemnym. To jednak istnieją akcesoria medyczne, które przyspieszą proces, a pacjent nawet nie zauważy momentu wkłucia. Profesjonalny pasek uciskowy stosowany przez pielęgniarki, lekarzy i ratowników medycznych został stworzony z myślą o codziennych potrzebach, co więcej – charakteryzuje się wysoką jakością i odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. W naszym asortymencie znajdziecie obecnie pasek uciskowy jednorazowy oraz wielorazowy. Staza gumowa nie zawiera lateksu, dzięki czemu jest przyjazna dla skóry i nie wywołuje podrażnień. Może jednak zostać wykorzystana tylko raz. Opaska uciskowa automatyczna zda egzamin natomiast wszędzie tam, gdzie pobieranie krwi jest wykonywane regularnie. Jako że jest to wyrób medyczny wielorazowy, posłuży wam przez wiele lat bez obawy o szybką utratę żywotności. Zamówcie u nas opaski uciskowe i zaopatrzcie placówkę w najwyższej klasy akcesoria.

Jak zamatomać krwotok za pomocą stazy?

Dodatkowo w ofercie hurtowni medycznej Eplaster znajdują się profesjonalne stazy taktyczne. Służą one do tamowania krwawienia w terenie, co umożliwia zabezpieczenie pacjenta do momentu otrzymania profesjonalnej pomocy medycznej. Początkowo wykorzystywane głównie w wojsku, dziś stazy taktyczne sprawdzają się również podczas dalekich wycieczek górskich, uprawiania sportów ekstremalnych czy też w trasie, w celu zaopatrywania poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Warto w nie zaopatrzyć również apteczkę domową, szkolną czy zakładową.

Gdy dojdzie do wypadku i występuje silny krwotok (np. na skutek uszkodzenia tętnicy), staza taktyczna może dosłownie uratować życie. Ze względu na jej budowę istnieje możliwość samodzielnego jej założenia jedną ręką. Opaskę zakłada się 5-7 cm nad miejscem krwawienia. Nie zawsze jest ono łatwe do zlokalizowania – zwłaszcza w niesprzyjających warunkach oświetleniowych i atmosferycznych oraz gdy krwawienie jest bardzo obfite. W tej sytuacji stazę należy założyć jak najwyżej na kończynie.

Po umiejscowieniu stazy należy po prostu dociągnąć ją jak najmocniej i zapiąć na silny rzep. W konstrukcji stazy znajduje się również drążek, którego zaciśnięcie przez dokręcenie umożliwia całkowite zatamowanie krwawienia. Został on zabezpieczony klamrą, chroniącą przed przypadkowym zwolnieniem. Stazę należy pozostawić na kończynie aż do momentu uzyskania profesjonalnej pomocy. Nie wolno jej samodzielnie usuwać po ustaniu krwawienia, ponieważ wówczas najprawdopodobniej się ono wznowi a możemy nie mieć już siły do powtórnego zakładania stazy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium