Kategorie
Producent
Wysyłka w
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Wykonanie niektórych opatrunków wymaga zastosowania materiałów o specjalnych właściwościach. Należą do nich przylepce foliowe. Umożliwiają one przytrzymanie opatrunku na właściwym miejscu, chronią go przed działaniem wilgoci, umożliwiają wymianę gazową a jednocześnie bronią dostępu do rany drobnoustrojom chorobotwórczym. Ze względu na bezpieczeństwo stosowania, solidność i łatwość usuwania, plastry foliowe służą również do mocowania aparatury medycznej, a także mogą stanowić alternatywę dla przylepców foliowych i włókninowych w przypadku bardzo delikatnej skóry.
Przylepce foliowe – zastosowanie
Przylepiec foliowy znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest przytrzymanie opatrunku wykonanego z użyciem materiałów nieprzylepnych – np. gazy jałowej. Do takiej sytuacji dochodzi zwłaszcza wtedy, gdy umiejscowienie rany lub jej rozległość, uniemożliwiają zastosowanie plastra z opatrunkiem.
Folia zabezpiecza skaleczenie przed przedostawaniem się do niego wody oraz bakterii. Jednocześnie jest oddychająca, a zatem nie hamuje naturalnych mechanizmów odbudowywania się uszkodzonej tkanki, a także zapewnia optymalne, lekko wilgotne środowisko do gojenia się ran.
Przylepce foliowe na rolce do cięcia stosuje się także do mocowania aparatury medycznej – np. cewnika czy sondy żołądkowej.
Przylepiec plaster foliowy - do kupienia w sklepie medycznym Eplaster
W sklepie medycznym Eplaster znajdziesz przylepce foliowe do cięcia w wielu rozmiarach – zarówno pod względem szerokości, jak i długości. Możesz zaopatrzyć swoją domową lub firmową apteczkę w profesjonalne środki umożliwiające prawidłowe wykonanie opatrunku.
Foliowy plaster bez opatrunku przyda się zawsze, gdy zaistnieje konieczność opatrzenia rany a klasyczny plaster nie spełni swojej funkcji (bo np. jest zbyt mały lub skaleczenie znajduje się w miejscu ruchomym, zatem plaster uległby szybkiemu odklejeniu). Przylepiec foliowy to profesjonalny i bezpieczny sposób na właściwe zaopatrzenie skaleczenia – zarówno jeśli zabezpieczamy ranę tylko do przyjazdu pogotowia, jak i wówczas, gdy nie jest ona poważna i możliwe jest jej leczenie w warunkach domowych.