Jak prawidłowo przechowywać materiały opatrunkowe i środki medyczne?
Jak prawidłowo przechowywać materiały opatrunkowe i środki medyczne?

Prawidłowe przechowywanie produktów o charakterze medycznym jest istotne nie tylko w podmiotach medycznych – w szpitalach, klinikach, przychodniach pierwszego kontaktu i wielospecjalistycznych czy w gabinetach z indywidualną praktyką lekarską – ale także w hospicjach, domach opieki oraz domach prywatnych – bo nie ma chyba mieszkania, w którym nie byłoby przynajmniej kilku podstawowych leków oraz środków opatrunkowych. 

czytaj całość »
Sprzęt jednorazowy vs. wielokrotnego użytku – co wybrać do placówki medycznej?
Sprzęt jednorazowy vs. wielokrotnego użytku – co wybrać do placówki medycznej?

Prowadzenie placówki medycznej wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Każda procedura musi zapewniać maksimum bezpieczeństwa wszystkim, którzy w niej uczestniczą: czyli zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu. Na tym jednak sprawa się nie kończy. Przed wszelkimi ryzykami, takimi jak zakłucie czy kontakt z substancjami chemicznymi albo z płynami ustrojowymi, musimy ochronić również pacjentów oczekujących w placówce na swój termin, gości odwiedzających swoich bliskich w szpitalach, a także pracowników działu administracji czy personel sprzątający. 

czytaj całość »
Jak prawidłowo przechowywać sprzęt i materiały medyczne?
Jak prawidłowo przechowywać sprzęt i materiały medyczne?

Wiele artykułów wymaga zachowania szczególnych procedur zarówno na etapie ich użytkowania, jak i przechowywania. Należą do nich szeroko pojęte sprzęty i materiały medyczne. Dla ich poszczególnych klas zasady są bardzo różne. Wszystko zależy od tego, o jakiego rodzaju produktach mówimy, do czego są one wykorzystywane i czy znajdują się one na terenie podmiotu medycznego, czy też po prostu w domu. Odpowiednie przechowywanie gwarantuje zachowanie użyteczności materiałów, zapewnia także bezpieczeństwo osobom je stosującym oraz pracownikom podmiotu medycznego (lub niewykwalifikowanym opiekunom, wykonującym czynności pielęgnacyjne w domu). Jak dokładnie postępować w kwestii przechowywania leków, materiałów opatrunkowych, artykułów sterylnych i medycznych sprzętów elektronicznych? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

czytaj całość »
Zalety współpracy z hurtownią medyczną: co oferujemy naszym klientom?
Zalety współpracy z hurtownią medyczną: co oferujemy naszym klientom?

W przypadku działalności podmiotów medycznych szczególnie istotne jest, aby nie zabrakło artykułów i narzędzi wykorzystywanych do codziennego sprawowania opieki nad pacjentami. To dlatego tak ogromną rolę odgrywa zaopatrzenie. Poszczególne podmioty decydują się na różne style dokonywania zakupów. Jedni stawiają na uzupełnianie zapasów w najbliższych sklepach a nawet aptekach. Inni wybierają hurtownie medyczne, z których usług korzystają mniej lub bardziej regularnie. W praktyce okazuje się, że najbardziej opłacalną dla każdej ze stron jest opcja stałej współpracy, kiedy każde zamówienie trafia do tej samej hurtowni. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, szerokiemu asortymentowi i nieustannemu wychodzeniu naprzeciwko potrzebom klientów, jesteśmy w stanie zaoferować korzystne rozwiązania zarówno dużym szpitalom i klinikom, jak i lokalnym przychodniom czy specjalistycznym praktykom lekarskim. Zobacz, dlaczego warto wybrać właśnie nas.

czytaj całość »
Prywatna położna - co powinno znaleźć się w jej torbie?
Prywatna położna - co powinno znaleźć się w jej torbie?

W życiu wielu kobiet przychodzi moment na wybór położnej. Przeważnie ma to związek z niedługim powiększeniem się rodziny, ale przyczyną skorzystania z opieki położnej mogą być także różnego typu schorzenia w obszarze układu rozrodczego, jak również rekonwalescencja po zabiegach ginekologicznych. Możemy zdecydować się na położną środowiskową opłacaną z NFZ, ale coraz więcej kobiet chce bardziej indywidualnego wsparcia położnej prywatnej. Wykonywanie tego zawodu przynosi wiele radości i wzruszeń, ale jednocześnie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.

czytaj całość »
Wyposażenie gabinetu fizjoterapeuty - co powinno się tam znaleźć?
gabinetu

Wizyta w gabinecie fizjoterapeutycznym wynika najczęściej ze schorzeń, urazów lub innych nieprawidłowości w obrębie układu ruchu, które utrudniają choremu standardowe funkcjonowanie. Pacjent cierpi umiarkowany lub silny ból, zmaga się także z trudnościami w codziennym funkcjonowaniu. Od fizjoterapeuty oczekuje zatem fachowej pomocy, udzielonej z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu. Nie można zawieść tych nadziei ani pod względem posiadanych kompetencji, ani też ze względu na ewentualne niedopatrzenia w zakresie wyposażenia gabinetu. Otwierasz własny gabinet fizjoterapeutyczny? A może jesteś właścicielem ośrodka medycznego i przygotowujesz miejsce pod nowego rodzaju usługi? Sprawdź, jakich sprzętów nie może zabraknąć w gabinecie, w którym udziela się pomocy pacjentom z utrudnieniami w zakresie poruszania się.

czytaj całość »
Produkty medyczne niezbędne w okresie jesienno-zimowym
Produkty medyczne niezbędne w okresie jesienno-zimowym

Okres jesienno-zimowy może być bardzo przyjemny. To czas picia rozgrzewających herbatek, otulania się ciepłym kocem, drzemania przy kominku i zanurzania się w ulubionych książkach, filmach czy muzyce na długie wieczory. Niestety jest to również czas zwiększonej zapadalności na grypę, przeziębienia i inne choroby, a dla wielu osób również okres obniżonego nastroju czy wręcz tendencji depresyjnych. Nie chcesz przez kilka miesięcy kaszleć, gorączkować, pociągać nosem a przy okazji płakać bez powodu? Zadbaj o swoje zdrowie. Sprawdź, które produkty medyczne pomogą ci jesienią i zimą zarówno w sferze fizycznej, jak i emocjonalnej.

czytaj całość »
Wyposażenie gabinetu stomatologicznego – co powinno się znaleźć na liście zakupów?
Wyposażenie gabinetu stomatologicznego – co powinno się znaleźć na liście zakupów?

Przez całe dziesięciolecia gabinety stomatologów wzbudzały popłoch wśród osób, które potrzebowały pomocy dentysty. Dziś to już na szczęście przeszłość: nowoczesne metody leczenia, zaawansowane narzędzia i różne sposoby znieczulania sprawiły, że społeczeństwo zaczęło traktować wizytę u stomatologa na równi z odwiedzeniem gabinetu dowolnego innego specjalisty. Wzrósł również komfort pracy samych dentystów, którzy mają do dyspozycji innowacyjne rozwiązania oraz profesjonalne akcesoria i sprzęt.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę kupując ciśnieniomierz?
Na co zwrócić uwagę kupując ciśnieniomierz?

Regularne pomiary podstawowych parametrów życiowych to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia i wytropienie pierwszych objawów choroby na długo przed tym, jak zacznie ona dawać wyraźne symptomy. Jednym z przyrządów, który powinien znajdować się w każdym domu, jest ciśnieniomierz.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę kupując termometr?
Na co zwrócić uwagę kupując termometr?

Przyrządy służące do pomiaru parametrów życiowych pacjenta kojarzą nam się ze skomplikowanymi urządzeniami, do obsługi których trzeba posiadać rozległą wiedzę medyczną. W przypadku wielu z nich tak właśnie jest. Są jednak i takie, których użytkowanie jest łatwe a odczyty pozwalają na trafną ocenę stanu chorego i podjęcie decyzji o tym, czy konieczna będzie interwencja lekarska. Do najprostszych urządzeń medycznych należy termometr.

czytaj całość »
Covid w 2024 - jakie są objawy?
Covid w 2024 - jakie są objawy?

Choroba zakaźna układu oddechowego COVID-19 wzięła swoją nazwę od wirusa, który ją wywołuje (to skrót od ang. coronavirus disease) oraz od roku, w którym po raz pierwszy ją zdiagnozowano (było to w listopadzie 2019 r.). Wirus potrzebował zaledwie kilka miesięcy, aby rozprzestrzenić się na cały świat i wywołać pandemię o skali niespotykanej w dziejach ludzkości. Szacuje się, że COVID-19 pochłonął do tej pory ponad 7 mln ofiar na całym globie. Choć główny rzut pandemii został zahamowany, to jednak choroba nadal występuje. Na październik i listopad 2024 r. naukowcy przewidują wzrost zachorowań. Sprawdź, czym cechuje się najpowszechniejszy aktualnie wariant wirusa i jakie symptomy mogą świadczyć o zakażeniu.

czytaj całość »
Jak przygotować swoją apteczkę na jesień?
Jak przygotować swoją apteczkę na jesień?

Jak co roku, 23. września przywitaliśmy jesień. Choć temperatury w ciągu dnia nadal są dosyć wysokie, to jednak z dnia na dzień będą one spadać. Częściej można się spodziewać także zachmurzenia, deszczu i chłodnego wiatru. W ciągu najbliższych miesięcy znacznemu skróceniu ulegnie czas pomiędzy wschodem a zachodem słońca. Długie wieczory i noce w połączeniu z nie zawsze przyjazną aurą, mogą wystawiać na ciężkie próby nasz układ odpornościowy oraz zdrowie emocjonalne. Co zrobić, aby jesienią wystrzegać się przeziębień oraz chandry? Przede wszystkim upewnij się, że twoja domowa apteczka jest odpowiednio wyposażona na ten wymagający czas.

czytaj całość »
Rola i znaczenie materacy przeciwodleżynowych w profilaktyce odleżyn
Rola i znaczenie materacy przeciwodleżynowych w profilaktyce odleżyn

Ciężka choroba albo zaawansowany wiek często zmuszają pacjentów do długotrwałego przebywania w łóżku. Taki stan niesie, niestety, wiele poważnych konsekwencji. Mogą pojawić się problemy z krążeniem, oddychaniem i trawieniem, a także zaniki mięśni i bóle grzbietu, kości i stawów, utrudniające potencjalny powrót do zdrowia. Osobną kategorią są zaburzenia emocjonalne, włącznie z ciężką depresją – zarówno po stronie pacjenta, jak i jego opiekunów. Do listy negatywnych skutków przebywania w łóżku dopisać trzeba również odleżyny. Te niezwykle bolesne, trudne w gojeniu i niebezpieczne dla zdrowia rany, wynikają bezpośrednio z długotrwałego przebywania w jednej pozycji i z wynikającego z tego faktu nacisku na tkanki. Sprawdź, jak powstają odleżyny i jakie znaczenie w ich profilaktyce oraz leczeniu mają specjalne materace przeciwodleżynowe.

czytaj całość »
Dlaczego regularne monitorowanie ciśnienia krwi jest ważne?
Dlaczego regularne monitorowanie ciśnienia krwi jest ważne?

Ciśnienie tętnicze wydaje się tylko z jednym parametrów, które są mierzone w trakcie wizyty w przychodni niejako przy okazji. Objawy jego zbyt wysokich lub zbyt niskich wartości mogą być trudne do zauważenia i tym samym do zdiagnozowania. Tymczasem lekarze biją na alarm: ciśnienie tętnicze to jeden z podstawowych wyznaczników ludzkiego zdrowia. Jeśli stale utrzymuje się ono na zbyt wysokim lub zbyt niskim poziomie, może dochodzić do poważnych zmian w obszarze różnych organów i układów. Nadciśnienie i niedociśnienie są przyczyną rozwijania się ciężkich do leczenia jednostek chorobowych, mogą również prowadzić do śmierci. Jest to tym bardziej istotne, że ze zbyt wysokim lub zbyt niskim ciśnieniem mierzy się już blisko połowa polskiego społeczeństwa! Sprawdź, jakie powinno być prawidłowe ciśnienie i jak je mierzyć oraz dowiedz się, jak dostrzec u siebie objawy nieprawidłowego ciśnienia.

czytaj całość »
Znaczenie rehabilitacji: Jakie produkty medyczne mogą pomóc w powrocie do zdrowia?
Znaczenie rehabilitacji: Jakie produkty medyczne mogą pomóc w powrocie do zdrowia?

Długa i ciężka choroba, poważny wypadek czy operacja – to te zdarzenia, których nie życzymy nawet wrogom, a co dopiero nam samym czy naszym najbliższym. Życie bywa jednak nieprzewidywalne i zarówno wypadek, jak i choroba, mogą przydarzyć się wszystkim. Wiążą się one oczywiście z ogromną dawką stresu i lęku, a także z przewlekłym, intensywnym bólem. W aktywnej fazie schorzenia oraz tuż po zabiegu musimy się oszczędzać – a to oznacza konieczność zrezygnowania z wielu dotychczasowych aktywności. Przychodzi jednak moment, gdy dostajemy od lekarza zielone światło na rozpoczęcie rehabilitacji. W zależności od choroby czy typu operacji, może ona trwać tygodniami albo nawet latami, różny też jest stopień trudności zabiegów oraz zakres oczekiwanego powrotu do zdrowia. W tym trudnym czasie warto skorzystać z każdego dostępnego wsparcia. Sprawdź, jakie produkty medyczne przeznaczone są do różnego typu procedur rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych.

czytaj całość »
Zdrowie w podróży: Jakie produkty medyczne zabrać ze sobą na wakacje?
Zdrowie w podróży: Jakie produkty medyczne zabrać ze sobą na wakacje?

Gdy zbliża się długo wyczekiwany wyjazd wakacyjny, mamy często spory problem ze spakowaniem bagażu. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach a na dodatek skomponować je tak, aby wystarczyły na cały urlop a jednocześnie zmieściły się w przewidzianej przestrzeni bagażowej. Ubrania, buty, kosmetyki, elektronika, zabawki dla dzieci, coś na czas wolny dla dorosłych… Często zapominamy, że do pełnego wyposażenia wakacyjnego bezwzględnie należy zaliczyć apteczkę. Oczywiście wiele środków będzie można kupić na miejscu, ale co jeśli dana przypadłość złapie nas jeszcze w drodze, w środku nocy albo w obcym kraju? Lepiej przygotować się na różne ewentualności, aby bezpiecznie i spokojnie spędzić cały urlop. Sprawdź, jakie elementy powinny znaleźć się w apteczce turystycznej i które będą potrzebne w zależności od wybranego typu odpoczynku oraz osobistych uwarunkowań.

czytaj całość »
Jak dbać o siebie w upały?
Jak dbać o siebie w upały?

Polskie lato bywa nieprzewidywalne. Wybierając się na wczasy w góry czy nad morze, standardowo zabieramy z sobą zarówno szorty i koszulki na ramiączkach, jak i ciepłe bluzy a nawet pikowane kurtki. Co roku jednak zdarza się przynajmniej kilkanaście dni, gdy temperatury przekraczają 30°C. Wraz z postępem globalnego ocieplenia, możemy się spodziewać, że takich dni będzie coraz więcej. Bieżący rok potwierdza te przypuszczania – mieliśmy do czynienia z ekstremalnie ciepłym majem, z maksymalną temperaturą 29,3°C w Kozienicach. Ubiegłoroczne wakacyjne rekordy nie pozostawiają wątpliwości: 32,2°C w czerwcu we Wrocławiu, 35,4°C w lipcu w Słubicach, 35,7°C w sierpniu w Ostrołęce.

czytaj całość »
Najpopularniejsze choroby cywilizacyjne XXI wieku
Najpopularniejsze choroby cywilizacyjne XXI wieku

Wrodzona ludzka ciekawość i kreatywność sprawiają, że rozwój jest nieunikniony. Nie można także zaprzeczyć, że w ogólnym rozrachunku postęp zdziałał więcej dobrego, niż złego. Średnia życia ludzi na przestrzeni ostatnich stuleci uległa znacznemu wydłużeniu. Udało się pokonać wiele chorób, które niegdyś dziesiątkowały całe miasta i kraje.

czytaj całość »
Problemy z tarczycą - jak je zdiagnozować?
Problemy z tarczycą - jak je zdiagnozować?

Pilnujesz diety a waga z tygodnia na tydzień idzie w górę? A może przeciwnie – nikniesz w oczach? Coraz trudniej ci się skoncentrować a senność nie opuszcza cię nawet po porządnej kawie? Ciągle ci zimno a serce zaczyna czasami kołatać zupełnie bez powodu? To tylko niektóre z typowych objawów pewnych schorzeń tarczycy. Gruczoł ten wytwarza hormony niezbędne w metabolizmie zachodzącym w komórkach ludzkiego ciała, zwłaszcza w odniesieniu do gospodarki makroelementami takimi jak wapń i fosfor. Zaburzenia funkcjonowania tarczycy bywają trudne do zdiagnozowania, dlatego dobrze jest wiedzieć, jakie symptomy powinny skłonić nas do udania się po pomoc specjalistyczną.

czytaj całość »
Rozbita głowa - jak sobie radzić?
Rozbita głowa - jak sobie radzić?

Drobne wypadki i skaleczenia to niemal codzienność. Na szczęście tylko nieliczne z nich wymagają interwencji lekarza. Do potencjalnie niebezpiecznych zaliczyć można urazy głowy. Mogą one doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego nie wolno ich lekceważyć. Nie warto przy tym panikować – w większości przypadków skończy się na drobnym skaleczeniu albo na guzie. Sprawdź, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy osobie, która ucierpiała z powodu urazu głowy, a także jakie symptomy powinny skłonić do udania się z pacjentem na SOR.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium