📣 DARMOWA DOSTAWA 📦

DLA ZAMÓWIEŃ OD 49 zł - ORLEN Paczka

DLA ZAMÓWIEŃ OD 300 zł - InPost KURIER

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN Paczka (1-2 dni robocze)) już od 49,00 zł.

Szkiełka mikroskopowe należą do podstawowego sprzętu laboratoryjnego. Wraz ze szkiełkami nakrywkowymi pozwalają na przygotowanie kompletnego preparatu, który następnie może podlegać analizie, dzięki czemu możliwe jest wykrycie licznych schorzeń i nieprawidłowości, jak również ocena wizualna pobranego wycinka czy płynu. Dobrej jakości szkiełka laboratoryjne ułatwiają pracę osobom zatrudnionym w laboratorium, jak również pracownikom odpowiadającym za kształcenie przyszłych kadr za pomocą rzetelnych pomocy naukowych.

Szkiełka podstawowe

Szkiełka laboratoryjne

Wszystkie szkiełka mikroskopowe można podzielić na dwie główne kategorie. Szkiełka podstawowe laboratoryjne są większe i grubsze. Mają kształt wydłużonego prostokąta o bokach ok. 76x25 mm. To właśnie na szkiełku podstawowym umieszczę się preparat, ono także wsuwane jest pod chwytakami na stoliku, dlatego też muszą one być solidne i wytrzymałe.

Pomimo pozornej prostoty budowy, odstawowe szkiełka mikroskopowe dzielą się na kilka kategorii. Najbardziej typowymi są szkiełka cięte podstawowe, z ciętą krawędzią. Szkiełka podstawowe szlifowane sprawdzają się np. do przygotowania rozmazu. Z kolei szkiełka podstawowe z tzw. łezką stosuje się w celu obserwacji kropli wiszącej. Dodatkowo szkiełka mogą być jednostronnie lub dwustronnie matowione, a także zaopatrzone w kolorowe pole – ułatwia to podpisywanie gotowego preparatu.

Aby wykonać preparat, najczęściej potrzebne są również szkiełka nakrywkowe – prostokątne i cienkie, zabezpieczające badany materiał.

 

Szkiełka mikroskopowe - hurtownia medyczna Eplaster

W naszej hurtowni dostępne są szkiełka podstawowe mikroskopowe wysokiej jakości, pozwalające na przygotowanie łatwego w obserwacji preparatu, odpornego na działanie czynników zewnętrznych. Użytkownik ma do wyboru szkiełka klasyczne, szkiełka z matowym polem do opisu, a także szkiełka wybarwione z jednej strony na różne kolory, umożliwiające szybką identyfikację klasy preparatów.

Znajdujące się w naszej ofercie szkiełka sprawdzą się zarówno w laboratoriach, jak i w szkołach, gdzie mogą posłużyć w trakcie lekcji biologii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium