📣 DARMOWA DOSTAWA 📦

DLA ZAMÓWIEŃ OD 49 zł - ORLEN Paczka

DLA ZAMÓWIEŃ OD 300 zł - InPost KURIER

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN Paczka (1-2 dni robocze)) już od 49,00 zł.

Diagnostyczne rękawiczki nitrylowe, dzięki swojej funkcji ochronnej, polecane są w zarówno w wielu miejscach pracy, jak i do użytku domowego. W naszym sklepie oferujemy akcesoria medyczne znanych na rynku medycznym producentów, takich jak Nitrylex czy Ambulex. Ich wyroby pozbawione są środka pudrującego, dzięki czemu są odpowiednie dla osób uczulonych na lateks. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia i rozerwanie. Rękawiczki tej firmy mają uniwersalny kształt, zatem pasują na obie dłonie. Chropowate końcówki palców gwarantują pewniejsze chwytanie narzędzi i innych przedmiotów. Rękawiczki nitrylowe Ambulex stanowią skuteczną barierę ochronną i zapewniają komfort noszenia. Rolowany brzeg mankietu decyduje o ich łatwym zakładaniu i zdejmowaniu. Polecamy także inne produkty z tej kategorii jak np. bezpudrowe rękawice nitrylowe marki Abena.

Nitrylowe

Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. M - 100 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. M - 100 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE
Producent: ABENA
Cena: 9,40 zł (netto: 8,70 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. L - 1000 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE (10 op. po 100 szt.) Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. L - 1000 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE (10 op. po 100 szt.)
Producent: ABENA
Cena: 91,00 zł (netto: 84,26 zł )
( 1 szt. = 9,10 zł )
szt.
zobacz więcej
Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. M - 1000 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE (10 op. po 100 szt.) Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. M - 1000 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE (10 op. po 100 szt.)
Producent: ABENA
Cena: 91,00 zł (netto: 84,26 zł )
( 1 szt. = 9,10 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. S - 1000 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE (10 op. po 100 szt.) Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. S - 1000 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE (10 op. po 100 szt.)
Producent: ABENA
Cena: 91,00 zł (netto: 84,26 zł )
( 1 szt. = 9,10 zł )
szt.
zobacz więcej
Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. XL - 1000 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE (10 op. po 100 szt.) Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. XL - 1000 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE (10 op. po 100 szt.)
Producent: ABENA
Cena: 91,00 zł (netto: 84,26 zł )
( 1 szt. = 9,10 zł )
szt.
zobacz więcej
Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. XS - 1000 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE (10 op. po 100 szt.) Rękawiczki nitrylowe ABENA rozm. XS - 1000 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE (10 op. po 100 szt.)
Producent: ABENA
Cena: 91,00 zł (netto: 84,26 zł )
( 1 szt. = 9,10 zł )
szt.
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
Rękawiczki nitrylowe easyCare rozm. L -100 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE Rękawiczki nitrylowe easyCare rozm. L -100 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE
Producent: ZARYS
Cena: 9,50 zł (netto: 8,80 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
Rękawiczki nitrylowe easyCare rozm. M -100 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE Rękawiczki nitrylowe easyCare rozm. M -100 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE
Producent: ZARYS
Cena: 9,50 zł (netto: 8,80 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
Rękawiczki nitrylowe easyCare rozm. XL -100 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE Rękawiczki nitrylowe easyCare rozm. XL -100 szt. NIEBIESKIE BEZPUDROWE
Producent: ZARYS
Cena: 9,50 zł (netto: 8,80 zł )
zobacz więcej
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ

Rękawiczki nitrylowe Ambulex - dlaczego warto je sprawdzić?

Nitryl jest materiałem syntetycznym, bazującym na odtworzonych właściwościach naturalnego kauczuku. W jego skład wchodzą dwa związki organiczne z grupy nitryli: akrylonitryl (decydujące o wysokiej odporności chemicznej rękawic) oraz butadien (dzięki któremu produkt jest wytrzymały na rozciąganie i uszkodzenia mechaniczne). Rękawice nitrylowe charakteryzują się nieco mniejszą rozciągliwością niż lateksowe, dlatego wymagają bardziej precyzyjnego dobrania rozmiaru. Nitryl jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne – rozciąganie, nacinanie, nakłucia, a także na skrajne temperatury (niskie i wysokie). Ma także wyższe właściwości hydrofobowe, czyli chroniące przed płynami – także wydzielinami ciała ludzkiego. Niektóre modele posiadają dodatkowo antybakteryjną powłokę wewnętrzną.

Po rękawiczki nitrylowe Ambulex powinny sięgać osoby uczulone na lateks. Ich noszenie nie powoduje występowania na dłoniach reakcji alergicznych. Są one szczególnie przydatne przy wykonywaniu zabiegów diagnostycznych. Jednorazowe rękawice Ambulex nitryl dostępne są w różnych rozmiarach, stąd też ich wielkość można z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wykonane z nitrylu rękawiczki ochronne zabezpieczają skórę przed bezpośrednim kontaktem ze znajdującymi się w środkach czystości niebezpiecznymi substancjami, co jest szczególnie istotne w przypadku alergików. Ambulex nitryl to świetny wybór dla osób pracujących w branży samochodowej, gastronomicznej i wielu innych.

Trudno w to uwierzyć, ale jeszcze w XIX w. wielu lekarzy kwestionowało istnienie drobnoustrojów chorobotwórczych. W efekcie wszystkie procedury przeprowadzane były z zastosowaniem niewysterylizowanych narzędzi, bez odpowiedniego zabezpieczenia tak pacjenta, jak i lekarza. Śmiertelność (zwłaszcza wśród pacjentów chirurgicznych) była więc bardzo wysoka. Dopiero udowodnienie istnienia bakterii spowodowało rozwój branży higienicznej. Jednym z największych osiągnięć w tym zakresie są rękawice nitrylowe, pozwalające na wykonywanie procedur bezpiecznie i skutecznie.

Rękawiczki ochronne - jakie mają zastosowanie?

Wszystkie mają swoje zastosowanie w przeprowadzaniu badań medycznych, obchodzeniu się z materiałem skażonym oraz w wykonywaniu zabiegów terapeutycznych i diagnostycznych. Poza tym rękawice Ambulex Nitryl mogą być wykorzystywane w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, studiach tatuażu, działach higieny szpitali, przez personel sprzątający, weterynarzy, stomatologów, osoby mające kontakt z żywnością (kucharze, ekspedienci w sklepach spożywczych), w przemyśle samochodowym (warsztaty pojazdów) oraz w drobnych pracach montażowych i domowych. Oferujemy rękawice w różnych kolorach i rozmiarach – od XS do XL. Pakowane są po 100 sztuk. Zachęcamy do szczegółowego poznania opisu poszczególnych produktów i składania zamówień. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji Klientów. 

Nitryl to świetna alternatywa dla osób uczulonych na lateks – a tych jest w społeczeństwie coraz więcej, zwłaszcza wśród osób związanych z branżą medyczną, na skutek częstej ekspozycji. Do wyboru są ponadto modele pudrowe i bezpudrowe. Pierwsze ułatwiają zakładanie i zdejmowanie rękawic, dlatego nadają się świetnie do stosowania wówczas, gdy rękawice są często zmieniane (np. w gabinecie diagnostycznym). Puder stosowany w rękawicach to po prostu naturalna skrobia kukurydziana, obojętna dla skóry. Absorbuje ona nadmiar potu, dzięki czemu rękawice perfekcyjnie przylegają do dłoni. Model bezpudrowy to dodatkowy ukłon w stronę użytkowników o wrażliwej skórze. Brak dodatkowej warstwy talku zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnienia, dlatego w razie potrzeby mogą one pozostawać na dłoniach dłużej (np. w trakcie wykonywania zajmującego dużo czasu zabiegu kosmetycznego).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium