
Kategorie
Producent
Wysyłka w
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja


Przylepce papierowe znajdują szerokie zastosowanie, nie tylko w medycynie. Ich główną rolą jest przytrzymywanie na swoim miejscu opatrunku albo aparatury medycznej. Plastry papierowe są opcją ekonomiczną – sprawdzają się świetnie do codziennych, typowych zastosowań. Nie może ich zabraknąć w żadnej apteczce pierwszej pomocy: w szpitalu, w przychodni, w klinice, w gabinecie specjalistycznym, w salonie kosmetycznym, w placówce oświatowej lub opiekuńczej, w zakładzie pracy, w domu, w samochodzie, w plecaku turystycznym, w torbie podróżnej.






Przylepce papierowe
Cechą charakterystyczną przylepca papierowego jest brak opatrunku. To taśma wykonana z papieru, zawierająca specjalny klej. Można przy jej pomocy przytwierdzić do skóry opatrunek z gazy jałowej lub niejałowej, ale także mocniej dokleić zwykły plaster, jeśli zachodzi ryzyko, że nie będzie się on dostatecznie mocno trzymał (bo np. skaleczenie znajduje się w ruchomym miejscu).
Z przylepców papierowych można korzystać w sytuacji, w której nie jest potrzebna wodoodporność ani sterylność – do tych zastosowań służą inne rodzaje przylepców, bardziej specjalistyczne.
Wykonanie opatrunku z pomocą przylepca jest bardzo proste – wystarczy przyłożyć do rany wacik gazowy, a następnie przytwierdzić go przylepcem. Skóra, na której wykonywany jest opatrunek, powinna być sucha i oczyszczona, aby klej lepiej trzymał. Można owinąć zranione miejsce i dociąć przylepiec, albo już wcześniej przygotować kawałki odpowiedniej długości.
Klej, którym pokryty jest przylepiec, nie powoduje reakcji alergicznych, może więc być również stosowany na skórę dziecka, seniora albo osoby z tendencją do nadwrażliwości.
Przylepce papierowe szerokie i wąskie
Większość firm farmaceutycznych produkuje przylepce papierowe. Do najpopularniejszych należą cieszące się zaufaniem klientów i kadry medycznej przylepce papierowe 3M – wytrzymałe i łatwe w użyciu.
Przylepce papierowe szerokie świetnie sprawdzają się w przypadku rozleglejszych uszkodzeń skóry, gdy trzeba wykonać większy, solidny opatrunek (np. na obszerne otarcie naskórka). Z kolei przylepce papierowe wąskie umożliwiają wykonanie opatrunku nawet w trudno dostępnym miejscu (np. w dole pachowym), jak również pozwalają na zaopatrzenie drobnych ranek (np. miejsce wkłucia po pobieraniu krwi do badań).