Strzykawka do cewnikowania NeoMed JANETTA 100ml - 1 szt.

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1,85 zł 1.85
Cena netto: 1,71 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

STRZYKAWKA DO CEWNIKOWANIA JENTTA 100 ML - 1 SZT. 

Strzykawka do cewnikowania MARGOMED składa się z łącznika stożkowego, uszczelki gumowej, skali pomiarowej, cylindra, łącznika Luer (do opcjonalnego użycia) oraz tłoka strzykawki. 

Produkt spełnia następujące normy:

  • PN-EN ISO 9001:2008
  • PN-EN ISO 13485:2003
  • PN-EN ISO 7886-1
  • PN-EN ISO 10933-1
  • PN-EN ISO 1707

oraz dyrektywę medyczną 93/42/EEC 

Strzykawki do cewnikowania - czym są i jak je stosować? 

Wiele zabiegów chirurgicznych wymaga założenia pacjentom cewnika moczowego, zwanego również przez lekarzy urologicznym. Przed zabiegiem u pacjentów mogą pojawić się pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania czy ewentualnych powikłań. Ponieważ cewnikowanie pęcherza moczowego jest zabiegiem intymnym, dokłada się wszelkich starań, aby pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo. Jest to ważne zarówno przy zakładaniu cewnika na stałe, jak i okresowo.

Cewnik, inaczej kateter, to giętka i długa rurka, której jeden koniec umieszcza się w jamach ciała lub narządach, a drugi połączony jest ze strzykawką do cewnikowania. W elemencie tym można umieścić lek lub kontrast do podania pacjentowi. Strzykawka może także służyć jako zbiornik do odprowadzania płynów ustrojowych. 

W przypadku cewnikowania pęcherza moczowego narzędzie umieszcza się w jego szyi. Podstawowym celem takiego działania jest odprowadzanie moczu. Zabieg cewnikowania przeprowadza się także, aby udrożnić moczowód lub w przypadku konieczności opróżnienia pęcherza z zalegającego moczu, który nie może zostać wydalony w trakcie mikcji. Uryna zalegająca długoterminowo w organizmie ludzkim może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Cewnik moczowy zakładany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Po zabiegu pacjenci muszą przyjmować antybiotyki, aby zapobiec rozwojowi infekcji bakteryjnej. Po zakończeniu leczenia, cewnik łatwo usuwa się z dróg moczowych.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl